הרכבת מרססים חשמליים ברכב כבד

ניקיון:

 • בכל טיפול במרססים חובה להחליף פילטר סולר חדש מקורי בלבד. במידה ומדובר במרססים אלקטרונים של חברת דלפי (Delphi) או בוש (BOSCH), חובה גם לנקות את מיכל הסולר והצנרת באופן יסודי לפני ההנעה הראשונה.
  שים לב: במידה וזוהה בסולר חומר פעיל (סבון / חומר הדברה / אוריה וכו') ובכלי הרכב יש מיכל סולר העשוי מפלסטיק, יש להחליף את הצנרת דלק (גומי) ואת המיכל סולר כולו למיכל חדש.
  הערה: חומרים פעילים נכנסים אל תוך הפלסטיק של המיכל, ובעת שהסולר מתחמם החומר הפעיל מתחיל להשתחרר מהפלסטיק אל הסולר וגורם לשינוי מבנה הסולר וכך פוגע במערכת.
 • ודא כי האומים שמתחברים למרסס נקיים ולא מכילים אבק או לכלוך כלשהו שיכול להיכנס למרסס בזמן סגירת האום ולגרום למרסס להפסיק לפעול כבר בשניות הראשונות של ההתנעה, לכן חובה לנקות את האומים עם ספרי ניקוי ו/או לחץ אוויר.
 • במידה וקיצרת את תהליך הניקוי, דע כי זה יביא לתוצאה ישירה של זיוף או הפסקת עבודה פתאומית של המרסס, ותיקון חוזר. (מרססים דלפי אלקטרונים הם העדינים והרגישים ביותר ללכלוך ולסולר לא נקי)


התקנה:

 • ראשית כל, יש לוודא עם אור חזק או פנס שדסקיות הנחושת הישנות הוסרו מהמנוע, שים לב שאין בטעות שתי דסקיות מוסתרות אחת מעל השנייה, ורק אז להתקין את הדסקיות החדשות. במידה והמרסס יותקן עם 2 דיסקיות, מוט החיבור דלק למרסס יפגע בגוף המרסס וראשו של המוט יתעקם…

 • ההוראה היא להחליף את מוטות הדלק של המרססים בכל שיפוץ, במידה ולא מחליפים מסיבה כלשהי, יש לוודא בעזרת זכוכית מגדלת שראשם של המוטות אינו מחוספס או מעוך / פגוע. דבר זה עלול לגרום לדליפה של דלק מהעודפים ולתקלות רבות כמו עליה במפלס שמן, הנעה קשה, איבוד לחץ סולר וכו'…
 • על מנת למנוע זיוף מהמנוע, יש להחזיר כל מרסס למקומו המקורי, במידה והמרססים לא סומנו לפני הפירוק, יתכן שהרכב יזייף בדקות הראשונות ולאחר נסיעה ממושכת מחשב הרכב יקרא את נתוני המרססים ויחזור לפעילות תקינה.

 • אין חובה להוציא אוויר ממערכת דלק של מסילה משותפת CRDI (לחץ גבוהה), אך ניתן להשאיר אום אחת פתוחה ולנסות להניע. לאחר שזרימת הדלק תגיע אל האום הפתוחה, יש לסגור אותה ולהניע כרגיל.

תדלוק:

 • חובה עליך לתדלק את הרכב בסולר חדש מתחנת דלק בלבד. לוודא שהמיכל שאיתו הנך מביא סולר למוסך הוא חדש ולא היה בו לפני כן חומר פעיל כלשהו (סבון / חומר הדברה / אוריה וכו') שים לב: סולר מזוהם גורם לבעיות והוצאות מיותרות.

* ההתקנה תתבצע ע"י מכונאי מוסמך בלבד, ידע הוא כוח וכל טעות קטנה עלולה לגרום לנזקים לא רצויים.


עבודה נעימה, דיזל רמלה
תיקון משאבות הזרקה ומרססים.
08-9240783


כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.